Tractors

6 TTV Series

THE BEST PLAYERS IN ANY FIELD

HIGHER PERFORMANCE IN EVERY ASPECT

Made in Germany, the new 6 Series TTV stands out for its superior reliability and comfort as well as for even lower fuel and operating costs. This is due in part to the engine oil change interval, now set at an incredible 1000 hours, and in part to the transmission and hydraulic change intervals, now set at an amazing 2000 hours. The family's four models – the 6190 TTV, 6230 TTV and 6230 TTV HD – are equipped with the tried-and-true Deutz TCD 6.1 engine with maximum power and torque of up to 230 HP and 970 Nm respectively. All models rely on the brand new TTV transmission, with unprecedented smoothness and ride comfort and significantly improved efficiency. For the first time, 6 Series models above 200 HP can be driven at 60 kph.

Ask for a quote
See more details

6 TTV Series

Ask for a quote
Back to info

  Overview

  • Motor

  • Şanzıman

  • PTO

  • Hidrolik sistem

  • Frenler

  • Kabin

  KALBİ ARTIK DAHA DA GÜÇLÜ

  Turboşarja, ara soğutucuya ve 1600 bar'a kadar Common Rail'e sahip 6 silindirli Deutz TCD motor; motor yağıyla yağlanan enjeksiyon pompaları kullanır. Egzoz son işlemine yönelik SCR, DOC ve pasif DPF grubuyla tam potansiyeline ulaşarak minimum yakıt tüketimini garanti edebilir; bu da, 505 l'yi (6230 HD) bulan kapasitelerdeki yeni geniş yekpare yakıt depoları ile birleştiğinde son derece uzun bir işletim aralığını sağlar. Egzoz son işlem sisteminde kullanılan pasif dizel partikül filtresi üç avantaj sunar: filtreyi temizlemek için ilave dizel enjeksiyonu gerekmez, daha az ısı üretilir ve klasik filtrelere kıyasla iç ısıtma işlemleri kesinlikle daha hızlıdır. Tüm bunlar, Kademe V'in getirdiği sınırlamalara tam uygunluk içerisinde, zamandan ve paradan tasarruf etmeye yardımcı olur. Yolda taşıma için, özel bir ayak pedalı ile sunulan bir motor freni, motor frenleme kapasitesini %40 artırır. Motor freninin ürettiği ilave frenleme kuvveti, aşınmayı önemli ölçüde azaltır ve geleneksel frenleme sistemi bileşenlerinin ömrünü uzatır.

  DAHA ÖNCE HAYAL EDİLEMEYEN VERİMLİLİK

  7 ve 8 serisi TTV modellerinde daha önce uygulamaya konmuş olan aynı yerleşimi temel alan yeni TTV sürekli değişken şanzımanları, verimlilik ve güvenilirlik bakımından kendi kategorisi içerisinde çıtayı yükseğe taşır. Planet mekanik aksamın yüksek verimliliğe sahip iki adet yüksek basınçlı hidrostatik birimi ile kusursuz kombinasyonu; daha az yakıt tüketiminin ve daha düşük ısı yayılımının ötesinde, sarsıntısız, maksimum performanslı, tutarlı bir pürüzsüzlükte ve dengeli bir güç akışını garanti eder. Son montajı Almanya'da Lauingen'deki Deutz-Fahr Land'da yapılan yeni güç aktarma organları, istisnai şekilde yüksek performanslı bir şanzımanı bünyesinde bulundurur ve yeni 6 Serisi TTV'ye eşi görülmemiş bir hızlanma ve pürüzsüzlük verirken bir yandan da tekerleklere aktarılan torkta anlamlı bir artış sağlar. Yeni TTV şanzımanları ayrıca bu traktörlerin sadece 1800 devir/dakika motor devrinde 60 kph maksimum yol hızına (200 HP'nin üzerindeki modeller) ulaşmasına olanak verirken, yaklaşık 1200 devir/dakikalık inanılmaz derecede düşük bir motor devrinde 40 kph hıza ulaşılabilir.

  HER ZAMAN MAKSİMUM VERİMLİLİK İÇİN

  Bir traktörden sağlanabilecek karlılık, hem işletme kapasitesi hem de işletme maliyetinin uygunluğu ile birebir bağlantılıdır. Yeni 6 Serisi TTV tam da bu özellikleri ile dikkat çeker: motor düşük devirlerde bile üstün performans sunarken, iMonitor üzerinden modüle edilebilen elektrohidrolik etkinleştirmeye sahip PTO standart olarak arkada 3 adet (540ECO/1000/1000ECO) ve önde iki adede kadar (1000 veya 1000ECO) elektronik geçişli hızla sunulur. DualSpeed ön PTO seçeneği ile bu hızlar kabinde InfoCentrePro'dan değiştirilebilir. Böylece her zaman maksimum işletim verimliliği elde edilir ve motoru sık sık düşük devir/dakika değerlerinde çalıştırmak ve yakıt tüketimini, hareketli aksamdaki aşınmayı ve kabin içindeki gürültüyü kayda değer oranda azaltmak mümkün hale gelirken rutin bakım aralıkları uzamış olur. Birbiriyle değiştirilebilir arka PTO şaftları hızlı ve kolay sökülüp değiştirilebilirken tüm ekipmanlarla bağlantıyı da kolaylaştırır ve ayrıca hasar durumunda maliyetleri düşürür. PTO işletim modları hem kabindeki kolçaktan hem de her iki arka çamurluktan yönetilebilir. Tarımsal ekipmanın konforlu bir şekilde kuplajlanması için, arka PTO'da artık bir boşta konumu özelliği de mevcuttur.

  PERFORMANSI SINIFININ EN İYİSİ

  Yeni 6 Serisi TTV'nin hidrolik sistemi kendi segmentine yeni standartlar getirir. Hidrolik devresinin şanzıman yağlama devresinden bağımsız olması, uzun hizmet ömrünü garanti eder. 120 veya 160 l/dk debilerle ve hatta 6230 TTV HD için 210 l/dk debiyle sunulan Yük Algılama pompası verimliliği artırır ve kayıpları minimuma indirir. Hidrolik olarak çalışan tarımsal ekipmanlar için 90 litreye (veya 6190 - 6230 TTV modellerinde 60 litreye) kadar yağ hazır durumdadır, öte yandan bu traktörler arkada 5'e kadar ve önde ikiye kadar (takılmışsa ön kaldırıcı distribütörüne ek olarak) hidrolik distribütör ile donatılabilir. Tüm distribütörler elektronik olarak kontrol edilir ve oransal olarak programlanıp kontrol edilebilir. Temiz görünen düz rakorlarla Power Beyond bağlantısı mevcuttur. Güçlü arka kaldırıcı 10.000 kg'ye kadar bir kapasiteye sahiptir. Yeni 6 serisi TTV'deki yeni bir özellik de alt bağlantılar için entegre taşıma konumunun yanı sıra isteğe bağlı hidrolik yan dengeleyicilerdir. Doğal olarak bir ön kaldırıcı da mevcuttur ve konum kontrolüne ve 5.450 kg'lik inanılmaz bir maksimum kapasiteye sahiptir. Tüm bunları arkada ve önde mevcut uyumlu ISOBUS ekipmanın kolay bağlantısına yönelik sezgisel bir arayüz tamamlar.

  EN YÜKSEK DÜZEYDE EMNİYET

  Operatörün verimli olabilmesi için, hem tarlada hem karayolunda, gerek yüksek hızlarda gerekse engebeli arazide aracın azami kontrolüne sahip olması gerekir. Yeni 6 Serisi TTV ile çalışırken makinenin yüksek emniyet düzeyini hissedebilirsiniz. Akıllı ve uyarlanabilir süspansiyon sistemi, yeni 6 Serisi TTV'ye – hem ağır yedekte çekme işlemleri sırasında hem de büyük yüklerle sürüş sırasında – maksimum denge kazandırır. Yenilikçi süspansiyon konsepti, her türlü nakliye işleminde traktörü dengeler ve sürüş emniyetini destekler. Bozuk zeminde daha iyi çalışma sağlamak üzere, aksın ön tarafına amortisörler monte edilmiştir. 6 Serisi TTV bu ürün gamında, ön aksta yüksek performanslı kuru diskli frenlerle donatılabilen tek traktördür. İlave servo fren sistemi, daha hafif pedal basıncıyla maksimum frenleme performansı sağlar. ÇİFT MODLU hidrolik römork freni sistemini en yüksek düzeyde esneklik güvence altına alır ve daha fazla emniyet için, yeni 6 Serisi TTV'nin pnömatik römork frenleri bir aTBM – sert frenleme durumlarında traktör-römork kombinasyonunun frenleme performansını artıran, gelişmiş römork freni yönetim sistemi – ile donatılır.

  EŞSİZ KONFOR

  Yenileştirilmiş MaxiVision 2 Kabin; havalı süspansiyon, yüksek kalitedeki malzemeler, yüksek güvenilirlik ve kumandaların özenli tasarımı sayesinde kendi sınıfında çıtayı yükseğe taşır. Kolçakta yer alan ergonomik kumanda kolu kullanılarak çok sayıda özellik kontrol edilebilir: hız seçiminden sürüş yönüne, bir ComfortTip işlemleri kombinasyonuna ve ön ve arka kaldırıcı kumandalarına kadar. Çalışmak için elinizi hareket ettirme zorunluluğunuzun bile olmadığı, sezgisel ve dosdoğru bir sistemdir. Kabinin motor bölmesinden ayrılmış olması ısının, titreşimlerin ve gürültünün iletimini sınırlar, konforu neredeyse otomobil konforu düzeylerine çıkarır; öyle ki motor maksimum dönüş hızındayken iç gürültü 69 dB(A) düzeyinde içeride tutulur. Görüş alanı her yönde, hatta güçlü LED lambaları sayesinde gece bile olağanüstüdür. InfoCenterPro her zaman net ve doğru bilgi sağlar, mini MMI ise tüm traktör ayarlarının kolay tanımlanmasını olanaklı kılar. Açılabilir tavan; opak ve gölgeleme sürümüyle, U.V. engelleyici işlem görmüş şeffaf veya yüksek yoğunluklu polikarbon şeffaf biçimde ve uluslararası sertifikalı FOPS koruması ile mevcuttur.

  Walkaround

  Watch the video
  Watch the video

  Test it in the field

  Book a test drive

  Ask for a quote

  Pursuant to Article 13 of Regulation (EU) 2016/679 (GDPR), we inform you that your personal data, freely provided by you, will be processed by SAME DEUTZ-FAHR Italia SpA, Data Controller, for the sole purpose of ( i) manage your contact request and provide you with the information requested by you. With your express consent, your data will be processed in order to (ii) follow up your request to subscribe to our automated newsletter containing information about our products, the latest news and other advertising and / or promotional material (iii) send you promotional material and customized marketing based on your tastes, interests, purchases. We remind you that you will always have the possibility to withdraw your consent to this registration by clicking on the appropriate link in each newsletter or by contacting the data controller. The provision of your personal data is free, however failure to provide the data marked with * will prevent us from responding to your request. If you decide to provide us with your data, we inform you that these will be processed by personnel authorized by the Data Controller and will be kept for the time necessary to pursue the individual purposes indicated and, in the case of consent given for the purpose referred to in point (ii) , for the entire period in which the newsletter service will be active, in any case without prejudice to the revocation of consent or the exercise of the rights of opposition and cancellation of the Data by you. In no case will your data be disclosed but we inform you that they may be disclosed to third parties who perform, on behalf of the Data Controller, specific services aimed at guaranteeing the correct pursuit of the aforementioned purposes. Finally, we remind you that, pursuant to articles 15 et seq. of the GDPR, you have the right to obtain confirmation of the existence or not of data concerning you, to obtain an indication of the origin and the purposes and methods of processing, updating, rectification, integration of data as well as the deletion of data processed in violation of the law or if one of the reasons specified by article 17 of the GDPR exists. To exercise these rights, you can contact the Data Controller by writing to SAME DEUTZ-FAHR Italia SpA, with registered office in Viale Francesco Cassani, 14 - 24047 Treviglio (BG) - Italy, or by sending an email to the email address privacy@sdfgroup.com. If you believe that the processing of your data is in violation of the Regulations, you can lodge a complaint with the supervisory authority.
  Ask for a quote